Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Avrupa > Sicilya’nın En Büyük Şehri Palermo’yu Keşfedin

Avrupa

Sicilya’nın En Büyük Şehri Palermo’yu Keşfedin

Sicilya’nın En Büyük Şehri Palermo’yu Keşfedin
Kasım 16
16:38 2016

Bu gün sizi İtalya’nın güneyindeki bir şehre götürüyoruz. Sözünü ettiğimiz şehir Palermo. Güney İtalya’nın tüm kültürel zenginliğine sahip olan bu şehir köklü bir geçmişe sahiptir. Yaklaşık 3000 yıllık bir tarihi olan Palermo, Sicilya Yarımadası’nda bulunur ve bölgenin başkentidir.

Kış soğuklarının yaklaştığı bu günlerde biraz daha sıcak iklie sahip bir yere gitmek istiyorsanız Palermo sizi bekliyor. O halde bu harika şehirden ve gezip görebileceğiniz yerlerden kısaca bahsedelim.

İstanbul’dan Palermo’ya direk uçuş olduğunu biliyor muydunuz ? Bravofly ile en uygun fiyatlı biletleri bulun ve Palermo planınızı havalar iyice soğumadan yapın. Palermo şehri yılın her döneminde ziyaret edilebilir. Ancak pek çok Akdeniz şehrinde olduğu gibi burada da yaz ayları sıcaklık oldukça yüksektir. Bu sıcaklardan kaçınmak adına bahar aylarında seyahat etmek daha mantıklı olabilir.

Tarihi kent merkezindeki pek çok önemli yer birbirine yakındır. Bu sayede sadece yürüyerek bu tarihi kenti keşfedebilirsiniz. Bunun için de hava sıcaklığının sağlığınız açısından uygun olması gerekmektedir.

Palermo’nun tarihi kent merkezindeki önemli yapıları ziyaret edin !

Palermo, geçmişinde Roma, Bizans, Arap İmparatorlukları’na evsahipliği yapmıştır. Vikingler ve Sicilya Krallığı’da bu topraklarda iz bırakmıştır. Sicilya’nın en büyük şehri Palermo’nun en önemli yapıları ise şöyle;

Piazza Politeama şehrin kalbi diyebileceğimiz meydanıdır. Meydanda pek çok etkinlik ve kutlama yapılır. Bu meydanda opera binası Garibaldi bulunmaktadır. Pek çok önemli klasik müzik konseri bu heybetli yapıda verilir.

Bir diğer tiyatro yapısı Tiyatro Massimo’dur. Özellikle Godfather 3 filminde bir sahnenin burada çekilmesi ardından popülaritesi artmıştır.

Pek çok Avrupa kentinde olduğu gibi Palermo’nun da meşhur bir katedrali var. Palermo Katedrali 12. Yy’da inşa edilmiştir. Cami olarak inşa edilmiş olan bu yapı günümüzde Avrupa’nın en büyük üçüncü katedralidir.

Roma kalıntıları üzerine inşa edilmiş olan Norman Sarayı, Nuova Kapısı şehrin görülmeye değer diğer yerleri. Eğer saraylara ilgi duyuyorsanız Norman Sarayı’nı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Palermo yalnızca iklimi ile değil, tarihi ket merkezindeki sokakları ve binaları ile de içinizi ısıtacak. Siz de Sicilya’nın bu en önemli şehrini görmek istiyorsanız şimdiden tatil planınızı yapın.

 

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment