Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Avrupa > Türk Hava Yolları İle İstanbul’a Uçun

Avrupa

Türk Hava Yolları İle İstanbul’a Uçun

Türk Hava Yolları İle İstanbul’a Uçun
Kasım 06
13:09 2016

Bu yazıda dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan ve yakından tanıdığımız İstanbul hakkında konuşacağız. Elbette İstanbul’a uçmanın en kolay ve rahat yolu olan Türk Hava Yolları’nın uçuş ve servislerinden de bahsetmeliyiz. Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı, Türk Havayolları’nın İstanbul’daki merkezleridir. Bunlardan Atatürk Havalimanı Avrupa’nın en yoğun üçüncü havalimanıdır. Bu havalimanı Asya, Avrupa ve Orta Doğu’nun bağlandığı noktadır.

İstanbul, dünyanın en popüler turist noktalarından biridir. Roma ve Bizans İmparatorlukları sonrası Osmanlı İmparatorluğu’na ev sahipliği yapan İstanbul tüm bu devletlerin kültürüne ve mirasına sahiptir. Bu çok kültürlülük ile dikkat çeken şehir aynı zamanda yeni ve modern bir yüze de sahiptir. Dünyanın her yerinden seyahatseverler, bu muhteşem tarihi, eski ve yeninin birlikte yarattığı atmosferi görmek için İstanbul’a uçmaktadırlar.

Yalnızca yabancı turistler için değil yurtiçindeki gezginler için de İstanbul harika bir gezi seçeneğidir. Kültür, eğlence ya da sanat turizmi; hangisini seviyorsanız sevin bu dev metropolde mutlaka ilginizi çekecek şeyler bulacaksınız.

Medeniyetlerin Başkenti İstanbul’u Ziyaret Edin !

Dünyanın en önemli yapılarından biri kabul edilen Ayasofya Müzesi, İstanbul’un en popüler yapısıdır denebilir. Ayasofya’nın da bulunduğu yarımada, tarihi yarımada olarak adlandırılan medeniyetlerin beşiğidir. Sultanahmet Camii, Yerebatan Sarnıcı ve Kapalı Çarşı burada bulunmaktadır. Topkapı Sarayı da ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir. Dünyanın en güzel sarayları listelerinde yer almıştır.

İstanbul Kapalı Çarşı’sı dünyanın en büyük ve eski kapalı alışveriş kompleksidir. Elbette tarihi yarımada kadar İstanbul’u eşsiz yapan bir diğer yanı İstanbul Boğazı’dır.

Ziyaretçileri özellikle etkileyen yer İstanbul Boğazı’nın eşsiz manzarasıdır. İstanbul’un tüm siluetini ve Boğaziçi Köprüsü’nü görebileceğiniz vapur  gezileri İstanbul’da olmanın en güzel yanıdır. Boğazı bu denli önemli yapan bir diğer unsur ise Asya ve Avrupa kıtalarının bağlandığı yer olmasıdır.

Asya’nın Avrupa Kıtası’na bağlandığı İstanbul kültürler arasında ve eski ile yeni arasında bir köprü vazifesi görür. Bu sebeple tüm dünyada ilgi çeker ve milyonlarca turist ağırlar. Yalnızca kapalı çarşı dahi gün içinde yarım milyona yakın bir nüfusa ulaşır.

Kültür sanat etkinlikleri, festivaller, müzeler ve eğlence parkları için siz de İstanbul’a biletinizi şimdiden almalısınız. Bravofly aracılığı ile Türk Hava Yolları’nın en uygun biletleri sizi bekliyor.  Türk Havayolları yıllardır Avrupa’nın en iyi hava yolu seçilmeyi sürdürmektedir.

 

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment