Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU

Bravofly blog sitesi – Kullanım Şartları ve Koşulları

Seyahatler, havayolları, ucuz uçuşlar ve dünyanın en popüler mekanlarından bazıları hakkında haberler, bilgiler ve öneriler alabileceğiniz BravoNext SA’nın Bloglama Hizmeti, http://blog.bravofly.com.tr/ adresine hoş geldiniz. Bu site, diğerleriyle (toplu olarak “Bloglama Hizmetleri”) iletişim kurabilmenizi sağlayacak e-posta hizmetleri ve/veya diğer mesaj veya iletişim yöntemlerini içerebilir. BravoNext SA, (ID No.: CHE -115.704.228), domiciled at Vicolo de’ Calvi 2 – 6830 Chiasso, İsviçre (“Bravonext”) adresinde yer alan bir İsviçre şirketidir.

Bu blog sitesini (“Site”) kullanarak ve herhangi bir yorum göndererek, BravoNext’in Gizlilik Politikası’nı ve güncel Şartlar ve Koşulları (“Bravonext Ş&K”) kabul etmektesiniz. Kullanmaya başlamadan önce lütfen bu belgeleri inceleyin. Bu belgeler ve bu Bloglama Sitesi Şartları ve Koşulları zaman zaman değişebileceğinden ve her türlü yenilemeye tabi tutulacağınızdan, dönemsel olarak güncellemeleri takip etmeniz önerilmektedir. Bu belgeleri kabul etmiyorsanız, bu siteyi kullanmamalısınız.

Bloglama Hizmetini sadece uygun olan ve uygulanabilir olduğu koşullarda ilgili Bloglama Hizmeti’yle alakalı mesaj ve materyalleri yayımlamak, göndermek ve almak için kullanmayı kabul etmektesiniz.  Örnek olarak ve bunlara sınırlı olmaksızın, Bloglama Hizmetleri’ni kullanırken şunları yapmayacağınızı kabul etmektesiniz:

 • Bloglama Hizmeti’ni anketler, yarışmalar, piramit şemaları, zincirleme mektuplar, çöp e-postalar, spamlar veya herhangi bir tekrarlayıcı veya istenmemiş mesaj (ticari veya başka) ile bağlantılı olarak kullanmak.
 • Diğerlerinin yasal haklarını (gizlilik ve tanıtım hakları gibi) karalamak, kötüye kullanmak, rahatsız etmek, gizlice izlemek, tehdit etmek veya başka bir şekilde ihlal etmek.
 • Her türlü uygun olmayan, saygısız, karalayıcı, ihlal edici, müstehcen, uygunsuz veya yasadışı konu başlığı, isim, material veya bilgiyi yayınlamak, postalamak, yüklemek, dağıtmak veya yaymak.
 • Herhangi bir yasa kapsamında veya sözleşmeli veya güvene dayanan ilişkiler kapsamında ulaşılabilir yapma hakkına sahip olmadığınız bir materyali yüklemek, postalamak, e-posta ile göndermek, iletmek veya başka bir şekilde ulaşılabilir yapmak (fikri mülkiyet hakkı kapsamında korunan yazılım, içeriden alınan bilgiler, mülkiyet ve iş ilişkilerinin bir parçası olarak öğrenilen ve ifşa edilen veya gizlilik sözleşmesi kapsamında tutulan gizli bilgiler gibi).
 • Truva atları, solucanlar, saatli bombalar, cancelbot veya bozuk dosyalarla sınırlı kalmayacak şekilde herhangi bir bilgisayar yazılımı veya donanımı ya da iletişim ekipmanının işlevselliğini kesmek, yok etmek veya sınırlamak için tasarlanmış yazılım virüsleri veya diğer bilgisayar kodu, dosyaları veya programları içeren her türlü materyali yüklemek, postalamak, e-posta ile göndermek, iletmek veya başka bir şekilde ulaşılabilir yapmak.
 • Bloglama Hizmetleri, ağımız veya iletişim hizmetlerimizin güvenliğini tehlikeye sokmak için tasarlanmış bilgi, yazılım veya diğer türlü material ya da araçları herhangi bir şekilde postalamak, yayımlamak, değiştirmek, iletmek, kopyalamak veya dağıtmak.
 • İlgili İletişim Hizmeti o tarz mesajlara spesifik olarak izin vermediği sürece her türlü iş amaçlı malları veya hizmetleri alıp satmak için reklam yapmak veya teklifte bulunmak.
 • Yasal bir şekilde dağıtımının bu tarzda yapılamayacağını bildiğiniz veya mantık çerçevesinde bilmenizin gerektiği Bloglama Hizmeti’nin başka bir kullanıcısı tarafından yayımlanan bir dosyayı indirmek.
 • E-posta, yazılım veya materyallerin geldiği yeri gizlemek adına e-posta başlıkları, yazar atıfları, yasal veya diğer uygun bildirimler veya mülkiyet belirlemeleri ya da e-posta, yazılım veya diğer materyallerin kökeni veya kaynağına ait etiketleri çarpıtmak veya silmek.
 • Bloglama Hizmetleri’ni kullanmaktan veya bu hizmetlerden zevk almaktan başka bir kullanıcıyı kısıtlamak veya engellemek ya da diğerlerinin bilgi gönderme veya alma gücünü engelleyecek kadar trafik oluşturmak gibi Bloglama Hizmetleri’ne olağandışı olarak büyük bir yük vermek.
 • Herhangi belirli bir Bloglama Hizmeti için uygulanabilir olan bir davranış kuralını veya diğer kuralları ihlal etmek.
 • Sahipleri tarafından yazılı izni olmadan diğerleri hakkında e-posta adresleri dahil bilgiler almak veya başka bir şekilde toplamak.
 • Bloglama Hizmetleri’nden herhangi birini yeniden satmak veya kendi kişisel amaçlarınızı dışında Bloglama Hizmetleri’ni kullanmak. Yukarıdakini sınırlandırmaksızın, internet erişimini veya Bloglama Hizmetleri’nin diğer özelliklerini üçüncü şahıs kişilere sağlaamk için Bloglama Hizmetleri’ni kullanmayacağınızı kabul etmektesiniz.
 • Uygulanabilir herhangi bir yasayı veya düzenlemeyi ihlal etmek.
 • Herhangi bir kişiyi veya varlığı taklit etmek veya bir kişi veya varlıkla olan bağlılığınız konusunda gerçekleri çarpıtmak veya başka bir şekilde yanlış tanıtmak ya da diğerlerini yanlış yönlendirmek için yalancı bir kimlik yaratmak.

Bravonext’in, Bloglama Hizmeti’ni izlemek konusunda bir zorunluluğu yoktur. Ancak, Bravonext, Bloglama Hizmeti’nde yayımlanan veya o platform üzerinden gönderilen materyalleri incelemek ve kendi takdirine bağlı olarak her türlü materyali kaldırmak hakkını saklı tutar. Ayrıca Bravonext Bloglama Hizmetleri’nin ve bu sitenin herhangi birine veya hepsine olan erişiminizi istediği zaman, herhangi bir nedenle önceden bildirim yapmaksızın sonlandırma hakkını saklı tutar.

Bravonext, herhangi uygulanabilir bir yasa, düzenleme, yasal işlem veya hükümet isteğine uymak adına veya Bravonext’in kendi takdirine bağlı bir şekilde bütün veya parça olarak herhangi bir bilgi ya da materyali düzenlemek, yayımlamayı reddetmek veya kaldırmak adına Bravonext gerekliği gördüğü zamanlarda her türlü bilgiyi açıklamak hakkını her zaman saklı tutar.

Herhangi bir Bloglama Hizmeti’nde kendinizle veya çocuklarınızla ilgili kimlik tanımlayıcı bilgileri verirken daima dikkatli olun. Bravonext, herhangi bir Bloglama Hizmeti’nde bulunan içeriği, mesajları ya da bilgileri kontrol etmemekte veya desteklememektedir. Bu nedenle, Bravonext spesifik olarak Bloglama Hizmetleri ve herhangi bir Bloglama Hizmeti’ne katılımınız sonucu doğan hareketler ile ilgili hiçbir yükümlülüğü kabul etmemektedir.

Herhangi bir Bloglama Hizmeti’ne yüklenen materyaller, kullanım, çoğaltma, yayma veya diğer gereksinimler üzerine yayımlanmış sınırlamalara tabi olabilir. Materyalleri indirdiğiniz takdirde bu tarz sınırlamalara uymak konusunda siz sorumlusunuz.

Bütün kullanıcılar tarafından herhangi bir Bloglama Hizmeti’nde yayımlanan bütün bilgiler, veriler, metin, yazılım, müzik, ses, fotoğraflar, grafikler, video, mesajlar veya diğer materyaller (“İçerik”) o kullanıcıların kendi sorumluluğu altındadır. Bravonext, bu İçerik’in doğruluğu, telif haklarına uyumu, yasallığı, bütünlüğü, kalitesi veya uygunluğu konusunda garanti vermemektedir. Herhangi bir Bloglama Hizmeti’nde isminizi, iletişim bilgilerinizi ve kişisel bilgilerinizi yayımlamanız, bu bilgileri herkese açık bir foruma yerleştirmektedir.

Yukarıdakilere ek olarak, aşağıdakileri de bilmeniz gerekmektedir:

 • İçeriğinizi yayımlama zorunluluğumuz yok; Site’de hangi İçerik’in yayımlanacağına karar vermek için kendi takdirimizde bu hakkı saklı tutuyoruz.
 • Lütfen diğer kullanıcılara saygı duyun. Bu, yorumların uygunsuz, küfürlü, sövgü içeren veya başka bir şekilde çirkin olmaması gerektiği anlamına gelmektedir.
 • Lütfen konuya bağlı kalın. Bütün yorumlar, yorum yaptığınız konuyla bir şekilde bağlantılı olmalıdır.
 • Telif hakkı yasalarına saygı duyuyoruz. Yayımlayarak, ticari markalar ve telif hakkı içeren materyaller dahil, ancak bunlarla sınırlı kalmaksızın gönderimlerinizdeki materyalleri paylaşma hakkınız olduğunu temsil etmektesiniz.
 • Burası herkese açık bir forumdur. Burada yayımladığınız herhangi bir şey, bu forumda veya başka bir dünya çapında ortamda paylaşılabilir. Bravonext Ş&K kurallarını kabul etmiyorsanız, burada yayımlamayın.
 • Bu blogun göreceli olarak resmi olmayan doğasından dolayı, her durumda ticari markalarımızı işaretlemekten kaçınıyoruz. Ancak, bu Site’de nasıl kullanıldıklarına bağlı kalmaksızın ticari markalarımız Bravofly ve lastminute.com group larındaki bütün haklarımızı saklı tutuyoruz.
 • Blog’da yer alan yorumlar ve fikirler, sadece ilgili yazarlarına aittir. Bu blogda ifade edilen görüşler zorunlu olarak Bravonext’in, yönetiminin ve çalışanlarının görüşlerini temsil ettiği anlamına gelmemektedir. Bravonext, yazarlar tarafından bloga yapılan yorumlardan sorumlu değildir ve bu yorumların içeriği için hiçbir yükümlülüğü kabul etmemektedir.
 • Müşterilerimizden gelen geri bildirimleri hoş karşılasak da, bu blog Müşteri Hizmetleri yerine kullanma amaçlı değildir. Blog tartışmaları aralığı dışındaki konularla ilgili yorum veya sorularınız Bravonext Müşteri Hizmetleri’ne iletilmelidir.

Otel değerlendirmeleri, sorular, yorumlar, öneriler, fikirler veya yapılan herhangi bir gönderime ait beğeniler dahil bu Site’ye herhangi bir Bloglama Hizmeti tarafından içerik girerek Bravonext ve alt kuruluşları ve kurumsal ortaklarına (toplu olarak “lastminute.com group”) a) kullanmak, çoğaltmak, değiştirmek, adapte etmek, çevirmek, dağıtmak, yayımlamak, türev işler oluşturmak ve şu anda bilinen veya bundan sonra çıkarılacak olan dünyanın herhangi bir yerindeki bir ortamda bu tarz İçerikleri herkese açık bir şekilde göstermek ve uygulamak ve (b) ilgili İçerik ile bağlantılı olarak girdiğiniz ismi kullanmak için özel olmayan, telifsiz, aralıksız, devredilebilir, değiştirilemez ve tamamen alt lisans verilebilir bir hakkı verdiğinizi lütfen bilin. lastminute.com group yorumlarınız veya değerlendirmelerinize (örneğin, girdiğiniz bir otel yorumunda isminizi ve şehrinizi listelemek) ait atıfları kendi takdirine bağlı olarak vermeyi seçebileceğini ve bu tarz gönderimlerin üretici ortaklarımızla paylaşılabileceğini kabul etmektesiniz. Ayrıca lastminute.com group İçerikler kısmında Bravonext Ş&K kurallarının ihlaline bağlı olarak sizin veya lastminute.com group haklarını ihlal eden kişi veya varlıklara karşı yasal işlem başlatma hakkını vermektesiniz.